Jak czyścić sprzęt do suszenia rozpyłowego?

April 24, 2023
najnowsza sprawa firmy na temat Jak czyścić sprzęt do suszenia rozpyłowego?

Aby zapewnić czyszczenie wieży suszarniczej i jej rur oraz wszystkich części mających kontakt z gotowymi produktami i uzyskać produkty pierwszej klasy, bardzo potrzebny jest regularny sprzęt do czyszczenia.W przypadku zmiany odmiany produktu lub odstawienia sprzętu do suszenia rozpyłowego na dłużej niż 24h i braku czyszczenia, należy przeprowadzić gruntowne i dokładne czyszczenie.

 

 

Metodą czyszczenia może być czyszczenie na sucho, czyszczenie na mokro lub czyszczenie chemiczne w zależności od rzeczywistej sytuacji.
Czyszczenie na sucho: czyścić szczotką i odkurzaczem (nadaje się do małej suszarki).
Mycie na mokro: do czyszczenia używaj gorącej wody o temperaturze 60 ~ 80 ℃.
Mycie chemiczne: czyszczenie alkaliami, kwasami i różnymi detergentami.Wśród nich mycie kwasem: HNO3 przygotowuje się do roztworu o stężeniu 1 ~ 2%, a następnie przemywa wodą, gdy temperatura ogrzewania nie przekracza 65 ℃;pranie alkaliczne: NaOH przygotowuje się do roztworu o stężeniu 0,5 ~ 1%, a temperatura ogrzewania nie przekracza 65 ℃ do mycia, a następnie woda jest używana do czyszczenia.
Po myciu na mokro i praniu chemicznym sprzęt i części należy zainstalować i wysterylizować w wysokiej temperaturze przez 15-30 minut.
Podczas czyszczenia należy uważać, aby nie przemyć chlorem i jego związkami.
Filtr powietrza należy czyścić w zależności od warunków otoczenia, tj. zawartości pyłu w powietrzu.Ogólnie rzecz biorąc, filtr powietrza należy czyścić raz na 3 ~ 6 tygodni, a filtr o niskiej zawartości kurzu należy czyścić raz na 6 ~ 8 tygodni.Włókna ze stali nierdzewnej powinny być równomiernie ułożone w ramie filtra powietrza po umyciu alkaliczną metodą mycia i spryskaniu lekkim olejem wrzecionowym lub pompą próżniową